Rekordowy Kram Golf Cup

Piąta edycja Kram Golf Cup okazała się rekordowa pod wieloma względami. Pierwszy raz w historii pola Sand Valley Golf Resort ze wspólnego startu (zwanego Shot Gun) ruszyło ponad 100 zawodników. Pierwszy raz turniej został rozegrany w aż 6 kategoriach, w tym w kategorii Junior (do 20 roku życia). I co najważniejsze, pierwszy raz udało się uzbierać rekordową kwotę ponad 30 tys. zł, która zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Turniej został rozegrany 14 lipca na polu Sand Valley Golf Resort w Pasłęku. Pomimo trudnych warunków pogodowych, na starcie stawili się wszyscy zawodnicy. Przy rekordowej ilości graczy, turniej przebiegał niezwykle sprawnie. W kategorii Stroke Play Brutto pań triumfowała Małgorzata Ścisk, wśród mężczyzn zwyciężył Lech Sokołowski, a wśród juniorów najlepszy okazał się Jakub Ścisk. W kategorii Stableford netto kobiety HCP 0-54 wygrała Danuta Zielińska, w kategorii Stableford netto mężczyźni HCP 0-18 – Adam Górko, a w kategorii Stableford netto mężczyźni HCP 18.1-54 – Piotr Ziętek.

Od pierwszej edycji turniejowi przyświecał szczytny cel – zbiórka środków na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia Pasłęk Pomagamy. Tak było i tym razem, pieniądze zbierane były na pomoc dla czteroletniej Lenki, która rocznie potrzebuje około 15 tys. zł na prywatną rehabilitację, i piętnastoletniej Martyny, której potrzebne były środki na dostosowanie łazienki do potrzeb osoby poruszającej się na wózku. Dzięki szczodrości uczestników eventu, potrzebną kwotę udało się zebrać. Zbigniew Przybysz wraz z małżonką Jolantą nie kryli wzruszenia. Rodzice dziewczynek złożyli osobiste podziękowania darczyńcom.

Comments are closed.